info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

Yatırımcılar İle Görüşürken Yapmanız Gerekenler

Öncelikle bir girişimci iseniz o zaman gerek projenizi gerekse firmanızı büyütmek için büyük yatırımcılarla görüşmeniz gerekir bunun içinde görüşmeyi başarabildiğiniz bu kişilere melek yatırımcı denilir. Melek yatırımcılarla görüşme konusunda ikna edici ve etkileyici bir dil kullanmak zorundasınız bunun için ise daha öncesinde kendinizi hazırlamak ve bir ön sunum çalışması yapmanız gerekir. Eğer ki bu çalışmaya daha önce yapmazsanız bu kez melek yatırımcı karşısında ve ya sizin projeleriniz hakkında sorular sorduğunda bir çıkmaz içerisinde kalabilirsiniz bu da doğal olarak projenizin olumsuz bir şekilde sonuçlanmasına neden olabilir.

Son dönemlerde ülkemizde gelişen teknoloji sayesinde yatırımcılar sayısı da hızlı bir şekilde artıyor bura da aynı zamanda piyasanın da büyüyor olması ve girişimcilerin sürekli olarak bu iş insanlarının kapısını çalıyor olması onların daha seçici olmasına neden oluyor. Dilerseniz melek yatırımcınızı nasıl etkileyeceğiniz ve yaklaşımınız konusunda birkaç başlık verelim.

Çözümleme her zaman önemlidir

yatımcılar için çözümleme her zaman önemlidir öncelikle projeniz olduğu kadar bu projenizin de bir çözüm üretmesi gerekir çünkü size melek yatırımcınızın ilk sorduğu soru projeniz ile neyi çözmeyi amaçladığınızdır. Bu soru üzerinde titizlikle durmalısınız.  Bu soruya vereceğiniz yanıt aynı zamanda projenizin geliştirilmesine de olanak sağlayacaktır.

Ürün ile ilgili hazır olan prototipiniz var mı?

Her şey güzel projeniz tamam ancak ortaya konulan bir ürün yok bu da yatırımcılar etkileyecektir bu nedenle mutlaka ürününüzün ya da markanın bir prototipini yapmanız gerekir.

Bu konuda tecrübeniz var mı?

Bir yatırımcı projeniz ile ilgili size tecrübeniz olup olmadığı konusunu soracaklardır bunun yanı sıra bir ekibiniz var ise onların yeterliliği ne durumda bunun hakkında bilgi almak isteyecektir.

BENZER KONULAR