info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

Web Tasarım SEO İlişkisi Nasıldır

Tasarım her zaman bir sitenin olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Özellikle de e-ticaret yönetiminde henüz markanın tam oluşmamış iken web tasarımınızın çözülmüş olması gerekir.  Doğru bir tasarım aynı zamanda sizin için çok kazandıran bir yöntem olacaktır. Dilerseniz web tasarım ile SEO ilişkisi noktasında bir değerlendirmeler yapalım.

Web tasarımı yapılmadan önce SEO düşünülerek bir tasarım çalışması her zaman daha doğru olacaktır bununla birlikte HTML CSS web tasarım SEO çalışmasının bir başlangıcı olacaktır.  Çünkü flash hazırlanan bir web tasarımı seo bakımından dezavantajdır. Seo dostu bir web tasarımı nın özellikleri arasında az kodlamalar ve daha çok içerik olması gerekir. Bununla birlikte hatasız kodlama doğru seçim olacaktır. Diğer bir husus ise web tasarımında URL yapısıdır.

Tasarım SEO Düşünerek Yapılmalı

Tasarım her zaman SEO düşünülerek yapılmalıdır çünkü SEO bilmeden yapılan bir web tasarımı sonuç itibariyle hatalı indeksleme karşılığıdır.  Bu nedenle de sitenin ziyaretçi akışı beklenileni vermez veya onun istediği anahtar kelimeden olmaz.  Doğru bir web tasarımı her zaman google’nin ne istediğini net bir şekilde söyler.

Arama motorları sayfalarınızın indeks alması ve yukarılara oynaması için ilk önce onu tanımak isteyecektir bu tanıma da ilk bakılan doğru tasarımdır.  Her arama motoru sitelere botlar gönderir ve bu sayede tanımaya çalışır eğer ki düzgün tanıyacaksa size hak ettiğinizi verir ama düzgün tanıyamadığı bir siteyi anında alaşağı eder.

BENZER KONULAR