info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

Web Sayfası Tasarımı Nasıl Olmalı?

Web sayfası bir internet sitesinin yüzüdür bu nedenle de son dönem gelişen teknolojiye baktığımız da insanların web sayfası tasarımına önem verdiklerini görebiliyoruz. Bugüne kadar bir çok kişi web tasarımının görselliğinden ziyade SEO çalışmasına önem verdi ancak şunu belirtmek gerekir ki sitenize SEO çalışmasıyla dikkat çekeceğiniz gibi web tasarımı noktasında da dikkatli bir şekilde ilerlemeniz gerekir. Özellikle de kurumsal firmalar açısından konuşacak olursak web sayfası tasarımı daha çok önem kazanacaktır.

Kurumsal firmalarda web sitesi markanın dünyaya açılan yüzü demektir bu nedenle de eğer ki buradaki yani sanal ortamdaki markanızın tescilli ve bilinen bir marka haline gelmesini istiyorsanız web tasarımı ve sayfasına önem vermeniz gerekiyor. Çünkü sitenize gelen kullanıcılar sizi ancak buradan tanıyabileceklerdir. Ana sayfanızın yanı sıra kategori sayfalarınızın da gayet anlaşılır ve net bir dil ifade etmesi gerekiyor. Eğer ki sitenize gelen kullanıcıya bunu 5 saniye içerisinde veremezseniz direk olarak sitenizden ayrılacaklardır. Ve bu da istenen bir şey değildir. Sitenize gelen kullanıcıları sitenizde tutmanın birinci yöntemi web sayfa tasarımınızın anlaşılır bir dille ve sadelikten yana hazırlanmış olmasıdır. Sadelikten yana bir şekilde hazırlanmış olan sayfa her zaman okunmaya ve göz gezdirilmeye değerdir.

Web tasarımcıları bu her geçen gün gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte bu konu üzerinde oldukça durmakta ve kendilerini sürekli olarak yeniliklere açık etmişlerdir. Yenilikçi bir yapı aynı zamanda sitenizin değerini de bir o kadar artıracaktır.

BENZER KONULAR