info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

Verimliliği Artırmak İçin Zaman Yönetimi

Verimliliği artırmak İçin zaman yönetimi oldukça önemlidir. Günümüz teknoloji dönemi ve her şey bir koşuşturmaca içerisinde yaşıyor yani kime bakarsanız bakın hep bir acelesi vardır bu nedenle de hiç kimsenin hiçbir şeye yetecek zamanı yoktur. Verimliliği artırmak konusunda en kolay ve etkili yolu ise size verilen zamanı en güzel şekilde değerlendirebilmektir.  Kısacası bir firmanın yöneticisi ya da işçisi olmanız bu konuda hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. İş hayatına baktığınız da herkesin aynı sıkıntılı durum içerisinde olduğunu ve her zamanda verimliliği artıracak yöntemler denediğini çok iyi gözlemleyebiliyoruz.

Aşağıda sizler için e-ticaret sitesinde verimliliği artırmak adına birkaç başlık paylaşmak istiyorum eminim zamanınızı nasıl doğru bir şekilde kullanacağınız konusunda bir fikir edineceksiniz.

İşlerin bir listesini yapın

İşlerin bir listesini yapın bunu da yaparken haftalık ve günlük şekilde belirtin bu oldukça önemli bir planlama şeklidir. Bu sayede neye ne kadar zaman ayırabileceğinizi de çok iyi ayırabilirsiniz.

Öncelikleri belirlemek

Öncelikleri belirlemek etkili bir yaklaşımdır. Önceliğinizi belirlediğiniz zaman gereksiz konular üzerinde yoğunlaşmayacak ve direk olarak hedeflediğiniz konu ya da konular üzerinde duracaksınız.  Bunu da yaparken aciliyet seviyesine ya da öncelik sırasına göre yapmanız mantıklı olacaktır.

Çalışmanız İçin Bitiş süresi koyun

Çalışmanız için bitiş süresi oldukça önemlidir. Her işte olduğu gibi bir işe başlamadan önce bunun sizin ne kadar bir zamanınızı alacağını hesaplamalısınız ve ona göre bir zaman planlaması yapmalısınız.

BENZER KONULAR