info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

Sosyal Paylaşım Sitelerinden Faydalanmak

Sosyal paylaşım sitelerinden faydalanmak, son zamanların belki de yakalanmış olan en güzel platformlarından bir tanesidir diyebiliriz. Çünkü insanlar akşama kadar sosyal ortamlarda vakit geçirmektedirler. Bu yüzden de her marka mutlaka sosyal medya da olmak zorundadır. sosyal medyanın pazarlama gücü her şeyin üzerindedir diyebiliriz çünkü erişmek istediğiniz kitlenize direk olarak ve de aracısız bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun için sizin üzerinize düşen görev ise sitenizin sosyal platformlarla entegre halinde olmasıdır.  Genelde facebook’ta verilen reklamların büyük ses getirdiğini biliyoruz bu kanıtlanmış bir şeydir ve satışlarınızı da doğrudan etkilemektedir. Ancak buradaki başarıyı yakalayabilmeniz içinde bazı yenilikleri takip ediyor olmanız şarttır dilerseniz bu sosyal paylaşım yenilikleri aşağıda birkaç kelime ile toparlayalım

Mobil uygulamalar    

Mobil uygulamalar gelişen teknoloji dünyasında ilgi toplamaya devam ediyor çünkü insanların büyük bir bölümü artık sosyal medyaya cep telefonlarından mobil olarak giriyorlar bu nedenle de sitenizin entegrasyonu şarttır. Eğer ki mobil uygulamanız yoksa o zaman rakiplerinizden bir adım geride kalacaksınız demektir.

Videolar

Videolar facebook’ un son dönem yaptığı yenilikler ve güncellemeler sayesinde daha fazla öne çıktığını biliyoruz çünkü facebook yazıdan ziyade görselliğe daha fazla önem veriyor bunun amacı ise youtube geride bırakmak veya onu yakalamak bu nedenle de paylaşmış olduğunuz her video mutlaka bu platformda gösteriliyor. Eğer ki siz ürünlerinizin çekimlerinizi videolarla yaparsanız bu kez insanların size olan güveni ve de ürünü tanıması daha da kolaylaşacağı gibi size kurumsal bir kimlikte sağlamış olacaktır.

BENZER KONULAR