info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

Sipariş Tutarlarını Artırmak

Sipariş tutarlarını artırmak için aşağıda sizler için paylaştığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. E-ticaret sitelerinde istediğiniz artışları ve şirketinizin karını artırmak istiyorsanız sitenizin genel durumu ile ortalama durumu arasındaki denge oranının gözetmek zorundasınız. Bunun satışlarınızı doğrudan etkileyeceğini bilmeniz gerekir. Sektörde rekabet her geçen gün hızlı bir şekilde artıyor bu nedenle sipariş büyüklüğünüze bağlı olarak hedefiniz stratejik düşünmeyi gerektirecektir.

Burada en etkili yöntemlerin başında E-posta pazarlaması gelir. Bu sayede siparişlerinizi artırabileceğiniz gibi aynı zamanda google ve başka arama motorlarından da ziyaretçileri sitenize çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra sosyal medya araçlarıyla da desteklemeniz sizi biraz daha ön plana çıkartacaktır. Pazarlama kanallarının hepsini kullanmak en iyi yoldur fakat siparişinizin büyüklüğüne göre yetecek doğru kanallar bulmak önemli olandır.

Peki, bu konuda ne yapalabilirsiniz?

BEDAVA KELİMESİNİN ETKİSİ

Bedava kelimesinin etkisi o kadar büyüktür ki uzmanların araştırmasına göre bazı müşterileri direk olarak bedava yazan kelimeye doğru yönlenirler. Dolayısıyla sipariş tutarlarını artırmak için bu oldukça güzel bir yöntemdir. Bunu örneğin yeni ya da bedava ibaresini kullanarak ürünlerinizin başına ekleme yapabilirsiniz. Bedava kelimesi reel mağazalarda ve sanal mağazalarda her zaman geçerliliğini korumaktadır. Direk olarak kişi de bunu al! Etkisi yaratmaktadır.

SINIRLI ZAMAN

Sınırlı zaman sözüne insanların bir duyarlılığı vardır. yani bunu duyan müşteriniz zamanı kaçırmak istememesinden dolayı direk olarak alıma geçecektir. Bu da doğal olarak sizin sipariş tutarlarını artırmak için kullanabileceğiniz etkili bir kelimedir.

BENZER KONULAR