info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

SEO Linkleme Nasıl Yapılır?

SEO linkleme oldukça önemli konuların başında gelir. Çünkü seo aynı zamanda arama motorlarının sizi üst seviyelerde çıkarmasına neden olmaktadır. Bunun içinde her mecrada var olan oluşumları kullanmanız gerekir. Kısaca söylemek gerekirse kendinize ait olmayan sitelerden kendi sitenize link almak demektir. Sitenize bir hayli faydası olacak bu çalışmanın aşamalarını aşağıda sizlere sıralayalım.

Sosyal Medya

Soysal medya paylaşımları sayesinde dilediğiniz içeriğinize trafik yönlendirmesi yapabilirsiniz. Ancak burada google plus sayfasının daha etkili olduğunu söylemek gerekir.

Blog Backlink

Blog baclink farklı bloglardan sitenize aldığınız bir link çalışmasıdır.  Backlinkleri üç şekilde ele alabiliriz dizin backlink, makale backlink ve de profil backling dizin dmoz gibi kaliteli dizinlerde oldukça etkilidir. Makale ise kaliteli sitelerden tanıtım yazınızla birlikte anahtar kelimenize link almak demektir. Profil backlink forum ve bunun gibi benzeri sitelerden üyelikler açılması suretiyle açılan bir backlink çeşididir.

Bu yukarıda bahsetmiş olduğum tamamen SEO’ da linkleme konusu site dışı çalışmalara yönelik link çalışmasıdır ve arama motorlarında sıralamada üst sıraya çıkmak için önemlidir.

Anahtar Kelime

Link çalışması yapacaksanız o zaman anahtar kelimenizi iyi seçmeniz gerekir bunun için ise yardımcı programlardan destek alabilir ön çalışma yapabilirsiniz. Google anahtar kelimeli linklere her zaman önem vermiştir bunu şu şekilde açıklayacak olursak linkler sizin sitenize almış olduğunuz referanslardır. Eğer ki link almış olduğunuz site bir otoriter siteyse o zaman google daha çok değer verecektir. Çünkü google kaliteli sitelerin söylediklerine daha çok değer verir.

BENZER KONULAR