info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

Rakip Analizi SEO İçin Neden Önemlidir?

Rakip Analizi SEO İçin neden önemlidir sorusunun karşılığı şu şekilde verilebilir. SEO çalışması yaptığınız da rakiplerinizin de stratejisini incelemeniz gerekir ancak bu durum e-ticaret firmaları için oldukça mühimdir. Sizin yalnızca siteniz üzerinde yapmış olduğunuz SEO içerikli çalışmalar yeterli olmayacaktır bununla birlikte google gibi arama motorunda yukarılarda bir yerde bulunmak istiyorsanız sizin gibi firmalarında analizlemesini yapmanız gerekir.

Belki hatırlayanlar bilir bundan önceki yazılarımızın birisinde SEO önerileri hakkında da belirtmeler yapmıştır. İşte bu konu o yazımızı kesinlikle destekleyici içeriktedir.

SEO’da rakip analizi

SEO’ da rakip analizi sayesinde diğer firmalarında çalışmalarını ve neler yaptıklarını çok yakından takip etme olanağını elde edeceksiniz onların yaptıklarını da biliyor olmanız sizin onlardan bir üst kademe daha fazla çalışmanızı ve yönlendirilmenizi sağlayacaktır. Özellikle bildiğiniz bir anahtar kelime üzerinde çalışıyor olmanız rakiplerinizle aranızdaki mesafeyi de açacaktır. Unutmamalısınız ki siz aynı sektördesiniz ve hepiniz aynı anahtar kelimeler üzerinde oynuyorsunuz o halde sizin ondan daha iyisini ve fazlasını yapmanız gerekir. Onları yakından takip ettiğinizde onların olmadıkları ya da zayıf oldukları alanları da rahatça yakalayabileceksiniz.

SEO’da analizi yaparken

SEO’da analizi yaparken ilk önce bir anahtar kelime belirlemelisiniz bu anahtar kelime de kendi ürününüz ya da sektörünüzle alakalı olmalıdır. Yeni kendiniz için daha öncelerde seçmiş olduğunuz bir kelimeyi tercih edebilirsiniz. Burada mühim olan konu ise rakiplerinizin belirlenmesidir.

BENZER KONULAR