info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

Özel Alışveriş ve Fırsat Siteleri nelerdir

Özel alışveriş ve fırsat siteleri nelerdir diye baktığımızda  e-ticaret modelleri arasından yer alan ve sürekli gelişmekte olan bir modeldir. Sistem Private Shopping olarak da bilinir. Alışveriş modelinin mantığı ünlü markaların sezon sonu ürünlerinin indirimli olarak satılmasıdır. Çoğu insan bu gibi durumlar bekler ve özellikle takip eder normal sezonda çok pahalı olan ünlü markalara ait ürünler sezon sonunda çok uygun fiyata satılır.

Dünyada ve ülkemizde  özel alışveriş ve fırsat siteleri hızla yayılmaktadır. Özellikle moda sektörü üzerinden markaların satışlarını arttırmak için bu yola başvurduğu bilinir. Sezon sonu indirimlerine yönelik siteler büyük markaların indirme girmiş ürünlerini takip eder ve bunları sitede paylaşır. Hem bu işle uğraşan site bu durumdan kâr sağlarken hem de ünlü markalar elinde kalan ürünlerini satmış olurlar.  özel alışveriş ve Fırsat siteleri de bu iş modeline benzemektedir. Sitenin mantığı ürün ve hizmetleri indirimli olarak satmaktır. Bu siteler son yıllarda çokça artmış durumdadır. Siteler içersinde yer alan fırsatlar müşteriler tarafından çok sıkı takip edilmektedir. Ünlü markalar ya da mağazalarda yer alan ürünleri çok ucuza almak isteyenlerin gözdesi haline gelmiştir bu siteler. Dünyada ve ülkemizde gelişmekte olan bir diğer iş modeli de aracılıktır.

Yenilikçi anlayışıyla piyasada yer alan bu siteler ürün bazlı tedarik mantığıyla firmalara aracılık etmektedir. Piyasada yer alan firmaları tek bir çatı altında toplayarak müşteri ve firmaları bir araya getirir.

BENZER KONULAR