info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

Mobil E-ticaret modelinin günümüzde gelişimi

 

Mobil e-ticaret fırsat modelleri arasından en hızlı büyüyenlerden birisidir. Akıllı cep telefonu ya da tablet gibi mobil cihazlar ve GSM operatörleri vasıtasıyla yapılan ticaret modeline mobil e-ticaret denmektedir. Mobil hizmetlerin çok hızlı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi mobil e-ticaret sektörünü de hızlandırmıştır.

Günümüzde mobil üzerinden yapılan işlemlerle bilgisayar ile yapılan işlemlere yaklaşmış insanlar tüm ödeme, alışveriş gibi faaliyetlerini pratik bir şekilde mobil cihazlar üzerinden yürütmeye başlamıştır. Ticari işletmelerde eskinden sadece bilgisayar üzerinden yaptıkları mobil e-ticaret faaliyetlerini günümüzde mobil cihazlara da entegre hale getirmiştir. Yeni yazılımlar sayesinde bilgisayar üzerindeki tüm sistem mobil cihazlara da entegre hale getirilmiştir. Bu durumda hayatı daha da kolaylaştırmıştır teknoloji geliştikçe insanların da hayatları kolaylaşmaya başlamıştır. Mobil e-ticaret son dönemlerin en gözde ticaret modeli haline gelmiştir. Büyük firmalar alternatif alışveriş için telefon ve tablet uygulamalarını hayata geçirmiştir. Örneğin bir fatura ödemek istediğimizde ödeme noktası gitmeden eskisi gibi uzun kuyruklar beklemeksizin aracı kurumların sistem ara yüzleri sayesinde dakikalar içinde telefondan faturamızı ödemiş oluruz.

Evde, iş yerinde, yolda, otobüste artık nerede istersek çok kolay bir şekilde faturalarımızı ödeyebiliyoruz. Bu da bize özellikle büyük şehirlerde yoğun tempomuz içersinde zaman kazandırıyor. Aynı şekilde alışveriş yapma adına da bize çok kolaylık sağlayan bir sistem mevcuttur. İstediğimiz her ürünü telefondan çok kolay satın alabiliriz.

 

BENZER KONULAR