info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

İnternet Sitesine Ziyaretçi Çekmek ve Tutma Yolları

İnternet sitesine ziyaretçi çekmek oldukça zor bir konudur. Çünkü bugün sanal ortama baktığınız da her geçen gün milyonlarca sitenin buraya dâhil olduğunu görebiliyoruz dolayısıyla bu büyük pazarda aynı zamanda büyük bir rekabet var. Bunun içinde bu rekabet ortamında başı çekmek istiyorsanız mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar vardır. Örneğin kullanıcınızın ilgisini çekmek zorundasınız bu ilgiyi çekmeyi başardığınız da aynı zamanda onları da sitenizde tutmayı başaracaksınız. İlgi çekici olmak özellikle marka bilinirliği için oldukça önemlidir. Bu makalemizde size ziyaretçi çekmek onları tutma yollarına değineceğiz.

Videolarınızda metinler kullanın

Video hazırlamak oldukça etkili bir yöntemdir. Çünkü insanların bir bölümü yazıları okumaktan ziyade video içeriklerini izlemeyi tercih eder bu yüzden de videolarınızın tam etki yaratmasını istiyorsanız metinleri de beraberinde kullanmanız gerekir. Bunun diğer bir nedeninin de özellikle facebook’ un videoları sessiz oynatması nedeniyle insanların sesleri duymadan izlemesidir bu sayede videonuzda ses olmasa bile kullanıcı metinlerle videoyu takip edecektir.

İlk 8 saniye oldukça önemlidir çünkü kullanıcı bir siteye girdiğinde 8 saniye içerisinde kararını verecektir. Burada onun dikkatini çekmeyi başarmış iseniz o zaman kullanıcıların sitenizde daha çok kalmasına neden olursunuz. Sitede kalan kullanıcı gerek ürünlere gerekse içeriklere daha fazla göz atacaktır.

Sitenizin kesinlikle mobil ve PC’ de optimize edilmesini sağlayın. İnsanların büyük bir bölümü internete mobilden giriş yapıyorlar bu sayede ziyaretçi çekmek sizin için biraz daha kolaylaşacaktır. Ziyaretçileriniz kesinlikle sizin kim olduğunuzu bilmelidir bu nedenle de ana sayfa ekranında hakkımızda bölümü bulunmasını sağlayın en azında bir kısmı ana sayfa üzerinde görünmesi gerekir.

BENZER KONULAR