info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

E-ticarette Pazarın Durumu

E-ticarette pazarın durumu ve potansiyeli sektöre yeni giren girişimciler için çok önemlidir. Gerekli analizleri yaptıktan sonra hangi sektörde yer alacağınızı belirlersiniz ve o sektöre yönelik araştırmalar yaparsınız.

E-ticarette yaptığınız araştırmaların başında pazarın durumunu ve potansiyeli öğrenmek gelmelidir. Girişimleriniz için pazarın ne kadar büyük olduğu ve potansiyel sizi ne kadar tartıp ne kadar tartamayacağını öğrenmeniz gerekir. Ortada bulunan pastanın ne kadar büyük olduğu sizinde ne kadar büyüyeceğinizi gösterir. Araştırmalarınız sonucunda bir ön fikir sahip olursunuz eğer pazar küçükse ve sizin hedefleriniz çok büyükse o sektörden yürümeniz doğru olmaz araştırmalarınız sonrasında elde ettiğiniz verileri iyi analiz etmeniz gerekir. Ticarette riskler olabilir ancak siz yinede temkinli hareket etmelisiniz çok büyük hedefleriniz varsa ben yüksek kazançlar elde etmek istiyorum diyorsanız mutlaka çok büyük pazarlara yönelmelisiniz. Pazar araştırması yaparken arz ve talep durumunu her zaman göz önünde bulundurmanız gerekir. Girdiğiniz sektör içerisinde pasta çok büyükse bu çok sayıda rakibiniz olduğu anlamında gelir böyle durumlarda risk artar yapacağınız yatırımları ona göre belirlemelisiniz.

Büyük oynayıp büyük kaybetmeyi de göze almanız gerekir sizin avantajınız sektör içerisinde tutunduğunuz da hızla yükselir ve çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. E-ticarette ki risk normal ticarette kine göre daha azdır bu yüzdenden girişimciler yüksek kazanç için sektörü zorlarlar. Sadece atacağınız adımları iyi bilmeniz gerekir.

 

 

 

BENZER KONULAR