info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

E-ticarete hazırlık modelleri

E-ticarete hazırlık modelleri arasından iş planı hazırlama, girişimcilik ve yatırımcı süreçleri gibi aşamalar söz konusudur. E-ticarete hazırlık aşaması çok dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken bir süreçtir.

E-ticarete hazırlık aşamasında iş planı hazırlama

İnternet üzerinden ticaret yapmak istediğinizde ilk adımınız iş planı hazırlama olmalıdır iş planı size atacağınız adımları ve yol haritasını belirlemede çok yardımcı olacaktır. Ticari yatırımlarını göz önünde bulundurarak yapacağınız profesyonel bir iş planı piyasaya girmek istediğiz fikrin pazarlaması açısından da çok önemlidir. E-ticaret hazırlık süreci diye basit bir iş planı hazırlamak hata olur. Hazırlayacağınız iş planı son derece detaylandırılmış geleceği içine alan çok profesyonel bir çalışma olmalıdır. İş planınızı hazırlamadan önce SWOT analizi yaparak mevcut durumunuzu görebilirsiniz.

İş planı hazırlama öncesi Swot Analizi

Ticaret hayatı içerisinde yer alan swot analizi güçlü ve zayıf yanlarınızı tespit etmek ve karşınıza çıkabilecek tehditlerle fırsatları görme adına yapılan bir analiz türüdür. Bu analiz ile girişimlerinizi çok gerçekçi bir şekilde görmüş olursunuz. E-ticaret içerisinde yer almadan önce Pazar içerisinde tehditleri çok iyi görmeniz gerekmektedir. Hangi sektörden ticarete gireceğinizi önceden belirlemeli o sektörle ilgili internet üzerinde ne gibi açıklar var ya da ne gibi tehditler sizi bekliyor bunları çok iyi analiz etmeniz gerekir. Swot analizi size iyi bir iş planı hazırlamadan önce piyasada sizin sektörünüzle ilgili son durumu gösterecektir.

BENZER KONULAR