info@eticaretfan.com | 0850 885 19 77

E-Ticaret’ te Yeni Trendler Neler

E-Ticaret’ te Yeni Trendler Neler diyenler olabilir bu yazımızda daha çok herkesin ilgisini çeken yeni oluşumlar ve gelişmelere değinmek istiyoruz. E-ticaret her geçen gün büyüyen bir sektör ve bu nedenle de rekabet oldukça geniş bir yer alıyor. Bu nedenle de rakiplerinizi geri de bırakabilmek adına her zaman trendleri ve trend kelimeleri belirlemelisiniz. Gelişmeleri takip etmek iyidir ancak 2016 yılında trend olanlar son yenilikler nelerdir. Bunların tüm cevabı aşağıda yazımızda yer alıyor.

Hızlı Teslimat

Hızlı teslimat konusu oldukça önemli ancak burada konu teslimatın süresi çünkü genellikle ilk dönemlerde teslimat şekilleri birkaç güne hatta ürünün bulunmamasından dolayı birkaç haftaya kadar uzarken günümüzde süper hızlı teslimat şeklinde gün içine kadar çekilmeye bile başladı. Hatta bundan sonraki dönemlerde teslimatın saatler içinde yapılması bekleniyor.

Mobil Konuma Göre Satış

Mobil konuma göre satış şu an için revaçta olan trend konulardan bir tanesi özellikle perakende mağazacılıkta bu tarz bir pazarlama yöntemi oldukça etkili oluyor bu sayede hızlı teslimat yapabileceğiniz gibi tercih edilme nedeninizi de bir hayli yükseltiyorsunuz.

Görsel Pazarlama

Görsel pazarlama teknikleri her zaman geçerliliğini koruyan bir durumdur. Bugüne gelinme de görselliğin büyük bir etkisi var çünkü genellikle çoğu insanlar e-ticaret alışverişlerinde ilk önce görsele bakarak değerlendirme yapar. Ürün elle tutulamadığından dolayı görsel her zaman etkileşim için önemlidir. Bu nedenle de pazarladığınız ya da sattığınız ürünün canlı görsel kullanılması önemli.

BENZER KONULAR